Pierwsza wizyta

W trakcie pierwszego spotkania będę chciała uzyskać od Pani/Pana jak najwięcej informacji na temat stylu życia, zdrowia i samopoczucia, aktywności fizycznej (obecnej i/lub planowanej), dotychczasowego sposobu odżywiania oraz preferencji kulinarnych. Wszystkie te informacje będą potrzebne do przygotowania indywidualnego jadłospisu.

W tym celu pomocny będzie dzienniczek żywieniowy, w którym zapisze Pan/i wszystko co je. Wystarczy kartka, na której systematycznie przez 3-4 dni będzie Pan/i zapisywać swoje posiłki. Należy zanotować porę posiłku oraz orientacyjne porcje (talerz, garść, łyżka, szklanka) jedzenia. Ten dzienniczek pozwoli mi poznać Pana/Pani dotychczasowy sposób odżywiania. Można pobrać gotowy formularz w zakładce „pliki do pobrania„.
Podczas wizyty wypełni Pan/i ankietę, z której dowiem się czy i/lub na co Pan/i choruje, jakie ma dolegliwości, jakie leki i/lub suplementy przyjmuje. Zapytam alergie i nietolerancje pokarmowe; o ulubione produkty spożywcze oraz te, których Pan/i lubi i nie chce nawet próbować. Ankietę można pobrać ankietę w zakładce „pliki do pobrania„, lub mogę ją wysłać pocztą elektroniczną, by Pan/i mógł/mogła spokojnie ją wypełnić w domu i przynieść w dniu wizyty.
Tuż przed wizytą…
  • na dobę przed zrezygnuj z intensywnego wysiłku fizycznego i picia alkoholu.
W dniu wizyty…
  • zrezygnuj z picia kawy i napojów energetyzujących; posiłek zjedz na 2-3 godziny przed wizytą.
  • ubierz się tak, by bez problemu odsłonić bose stopy – jest to konieczne do badania analizatorem składu masy ciała.

Jeśli ma Pan/i  aktualne wyniki badań, proszę wziąć je ze sobą.